Велика пролећна акција добровољног давања крви

У организацији Института за трансфузију крви, Црвеног крста Чукарица и XIII београдске гимназије, реализована је акција ДДК у четвртак 20.03.2014.год. у времену од 12:00 до 17:00 часова (због великог интересовања продужена до 19 часова), у малој фискултурној сали.
Крв је понудило 118 лица, углавном хуманих и храбрих матураната али се на акцију и одазвала и неколицина пунолетних ученика трећег разреда. 99 лица је дало крв (19 није било у могућности да да крв из медицинских разлога).

Од укупног броја (99) је:
#55 жена и 44 мушкараца
#први пут дало крв 57 лица
# 6 професора и 2 лица ван школе (наши бивши ученици).

Треба истаћи да је на овој акцији крв дало 31,5% матураната тј. скоро сваки трећи матурант је постао поносан власник књижице даваоца крви.

Никаквих примедби није било на рад екипе из Службе за трансфузију крви, а од њих смо добили, поред похвала, знакове пажње као што су хемијске оловке, пакетићи и мајице са логоом Института за трансфузију крви Србије.

Укупан број датих јединица крви у XIII бгд гимназији у школској 2013/2014. години је 171, те тиме задржавамо статус једне од најбољих школа у Београду.

Организатор акције ДДК у XIII бгд гимназији
и председник Комисије за ДДК у ЦК Чукарица