Сарадња гимназије са Галеријом ’73

У  оквиру наставе Ликовне културе током ове школске године уведене су редовне посете Галерији ’73, једном од најпрестижнијих београдских излагачких простора.

Ученици 2 / 5,6,7,8 и 9 са професорком ликовне културе Горданом Иветић уверили су се не само  у функционалност саме Галерије него, и у ниво квалитета изложби, који говори у прилог вољи да  до публике допре брижљиво закопавана озбиљна ликовна сцена.

Изложба слика Љубице Цуце Сокић је образац решености да се љубитељима уметности и онима који то постају, представи гигант светских размера.

Баш у овако значајном тренутку ученици наше гимназије постали су предводници једног новог таласа покренутом у епицентру за лепоту и смисленост, који је разбуђен у њима самима. Њихова радозналост, запитаност, полемисање, расуђивање и формирање фине процене, још једна је потврда онима који их прате  да ништа што је елитно, искрено  и умешно не може остати непрепознато и затрто.